Робота в Словаччині

Багато потенційних емігрантів придивляються до цієї затишної і перспективної країни. Витрати на проживання мінімальні, зарплати високі, достатня кількість працедавців. Працевлаштування в Словаччині дає реальні перспективи на ТМП, а після і ПМП. Працівників ІТ професій чекають цікаві, високооплачувані вакансії і гідне життя в сучасній, розвиненій державі.

Економічний розвиток Словаччини багато в чому випереджає інші країни Євросоюзу, тому робота в Словаччині знайдеться у будь-якій галузі. Самими затребуваними є працівники сфери інформаційних технологій. Їх чекають в солідних компаніях і охоче розглядають фахівців з інших країн. Проте, треба не забувати, що чим серйозніше працедавець і солідніше посада, тим вищі вимоги до претендента. Окрім чисто професійних навичок, необхідно володіти державною словацькою і (бажано) англійською мовами. Відносно інших спеціальностей, то дуже затребувані працівники у сфері домашнього обслуговуючого персоналу: гувернантки, хатні робітниці, няні. Нескладно знайти відповідну вакансію в готелях, ресторанах, кафе. Затребувані лікарі і фахівці з технічною освітою. Представникам таких професій, більш ніж, підійде саме Словаччина. Робота для українців, росіян і громадян Молдови, які не володіють мовами теж знайдеться. Жителі СНД працюють у сфері обслуговування, у будівництві та виробництві.

Увесь економічний розвиток Словаччини базується на сфері послуг і автомобільної промисловості. На теріторії Словаччини розташовані автомобільні заводи такі, як: VOLKSWAGEN, KIA, PEUGEOT CITROEN та будується завод JAGUAR LAND ROVER, яким потрібні спеціалісти. Заробітна плата на цих підприємствах становить від 1000 євро.

Рівень безробіття тримається в межах 12%. Показник невтішний для країн Європи, але вихідцям з СНД ця цифра здасться просто смішною. Все ж, таке становище зобов’язує усі компанії дотримуватися певної процедури зарахування працівника-емігранта до штату. Незалежно від затребуваності фахівця, будь-яка робота в Словаччині розпочинається з дозволу. Заяву на отримання такого дозволу подає працедавець, що наймає працівника. Розглядають і отримують такий дозвіл упродовж місяця з дня подання. Дозвіл є прикріпленим до конкретного робочого місця і якщо працівник знаходить іншу вакансію, то процедура починається заново. Якщо претендент вже має ТМП, то все спрощується. Для фахівців старшого віку найбільш вигідними будуть мовні курси, які дозволяють легко отримати довідку на проживання в Словаччині, вивчити мову і знайти хорошу роботу.

Отримати консультацію