Бізнес у Словаччині

Країни Центральної Європи за деякими характеристиками є вдалішим вибором власника, що бажає перевезти свій бізнес у Європу. Причин цьому декілька — від незначних культурних відмінностей і загальної історії, до відносної дешевизни і простоти відкриття компаній у цих країнах у порівнянні з державами Західної Європи. Таким чином, до списку найбільш перспективних країн для основи власної компанії входить Словаччина. Досить близьке географічне розташування, незначні культурні бар’єри і відсутність політичних ризиків роблять країну привабливою для українських інвесторів і бізнесменів. На цьому бізнес-переваги країни тільки починаються.

Інвестуючи у економіку Словаччини, іноземний бізнесмен може розраховувати на інвестиційні стимули і різні пільги. Умови їх отримання залежать від законодавства Словаччини. Якщо Ви розраховуєте отримати пільги як іноземний інвестор, вибираючи місце для відкриття компанії у Словаччині, зверніть увагу на міру розвиненості конкретного регіону, рівень безробіття і інші економічні показники. У Словаччині інвестиційне стимулювання буває непрямим (наприклад, податкові пільги) і прямим (грошові кошти на придбання основного капіталу або для створення робочих місць). Залежно від особливостей бізнесу можна отримати податкові пільги (зокрема, з податку на прибуток), грошові субсидії, відшкодування за створення робочих місць. Проте є і обмеження, наприклад, подібні пільги не поширюються на Братиславу.

Створення компанії в Словаччині займає від 15 до 25 днів. Дві самі популярні форми власності серед іноземних бізнесменів в Словаччині: закрита компанія з обмеженою відповідальністю — це аналог ТОВ. Засновниками компанії можуть виступати від 1 до 50 фізичних або юридичних осіб. Мінімальний статутний капітал — 5 тисяч євро, при цьому на кожного акціонера повинно доводитися не менше 750 євро. Відкрите акціонерне товариство в Словаччині може бути створене двома і більше учасниками: як фізичними, так і юридичними особами. Мінімальний статутний капітал — 25 тисяч євро. Система фінансової звітності у Словаччині — проста і зрозуміла. Бухгалтерія максимально наближена до міжнародних стандартів фінансової звітності. Ставка з податку на прибуток складає 19%. За підсумками першого року діяльності податок сплачується до 31 березня наступного року. У подальші роки податок на прибуток сплачується щокварталу.

Отримати консультацію